Connect with us

Local

Amenzi de aproape 70.000 de lei, aplicate în ultimele 48 de ore de polițiștii rutieri arădeni

Publicat

pe data de

În ultimele 48 de ore, polițiștii rutieri au desfășurat mai multe acțiuni pentru prevenirea cauzelor generatoare de accidente cu consecințe grave, precum și pentru conștientizarea, de către participanții la trafic, a pericolelor la care se expun, prin nerespectarea regulilor de circulație.

Ca urmare a neregulilor constatate, au fost sancționați 177 de participanți la trafic, cu amenzi în valoare totală de aproximativ 67.230 de lei.

Dintre aceștia, 61 au depășit viteza legală de deplasare, reprezentând un posibil pericol pentru siguranța rutieră. 59 de persoane au fost testate cu aparatele din dotare. Polițiștii au reținut 9 permise de conducere și au retras certificatele de înmatriculare a 3 autovehicule care nu respectau normele legale.

IPJ Arad: „Recomandăm tuturor participanților la trafic să respecte regulile de circulație și să adopte un comportament preventiv în deplasări.”

Continuă să citești
Advertisement
Comentează

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *