Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Vasile Goldiș” al județului Arad a anunțat, în urmă cu câteva minute, că un echipaj de descarcerare, o barcă și o autospecială cu scafandrii intervin în zona Ștrandului Neptun deoarece au fost alertați că o posibilă tentativă de suicid se află în desfășurare.
Din primele informații reiese că un bărbat s-a urcat pe partea exterioară a balustradei de pe pasarela din zona Ștrandului Neptun și amenință că se va sinucide.
UPDATE: „Primul echipaj ajuns la fata locului a fost cel de descarcarcerare. A fost vorba despre un barbat in vârsta de 60 ani care era agățat de balustrada podului pe partea dinspre exterior. Bărbatul a colaborat cu echipajul de pompieri și a fost convins sa urce înapoi pe pod după care a fost predat echipajului SAJ“, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Arad.
Se pare că bărbatul a amenințat că se sinucide după ce agenții Poliției Locale din Arad i-au reținut buletinul.