Aradul se mândrește cu proprietari responsabili care investesc în clădirile lor, participând la înfrumusețarea orașului și, totodată, cresc valoarea imobilelor reabilitate cu cel puțin 20%.
Iată câteva imobile care ne-au captat atenția:
Pe strada Gheorhe Barițiu, un proprietar a investit în clădirea lui, crescând valoarea imobilului cu 20% și i s-a adaugat 7 ani de scutire de la plata impozitului pe proprietare (27 septembrie).
Pe Bulevardul Decebal o altă clădire reabilitată ne face să ne simțim bine în orașul nostru. Lucrările au început undeva în primăvara acestui an (4 septembrie).
Bulevardul Vasile Milea a fost „sfințit“ de alți proprietari care a luat decizia de a reabilita o clădire cu un parter înalt și două nivele (1 iulie).
Un alt exemplu de proprietar responsabil găsim la intersecția Bulevardului Decebal. Consiliul Local Municipal Arad a luat decizia de a fi scutită de impozit pe 7 ani și, totodată, după finalizarea lucrărilor valoarea acestui imobil va crește cu minim 20% (27 iunie).
Sursa FOTO: Boca Bogdan-Vlad